Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.
Słyszałem o różnych formach terapii - grupowej, indywidualnej.
Która z z nich przynosi lepsze efekty. Którą polecacie i gdzie.
Pozdrawiam ciepło wszystkich DDA.
Beata C.

Beata C. Cost Analyst

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Ja tego jeszcze nie wiem, byłam na jednym indywidualnym spotkaniu z psychoterapeutką, w zasadzie przymierzam się do całej terapii. Chętnie też poczytam wypowiedzi.Beata C. edytował(a) ten post dnia 27.10.07 o godzinie 17:44
Marta Barlak

Marta Barlak ekspert ds. public
relations

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Ja polecam terapię grupową. Grupy zamknięte dają poczucie bezpieczeństwa i anonimowości. Ale co najważniejsze terapia w grupie pozwala na konfrontację doświadczeń z innymi osobami, które mają podobne problemy. W listopadzie rusza taka grupa w warszawskich Ośrodku Polana. Gdyby ktoś z was był zainteresowany, polecam: http://osrodekpolana.pl
Beata C.

Beata C. Cost Analyst

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

A zna ktoś jakąś grupę na Śląsku?

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Marta B.:
Ja polecam terapię grupową. Grupy zamknięte dają poczucie bezpieczeństwa i anonimowości. Ale co najważniejsze terapia w grupie pozwala na konfrontację doświadczeń z innymi osobami, które mają podobne problemy. W listopadzie rusza taka grupa w warszawskich Ośrodku Polana. Gdyby ktoś z was był zainteresowany, polecam: http://osrodekpolana.pl

Dzieki za info. Ich oferta wydaje się być rozsądna. Ciekawy jestem jakie efekty daje ta terapia.

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Cześć,
ja jestem po terapii grupowej (wyjazdowej) połączonej z terapią indywidualną. Przechodziłem ją http://kctu.pl
polecam, po terapii inne życie, nie wyobrażam sobie teraz życie bez terapii i ciągła męka.

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

sorki za błędy stylistyczne :-)
Katarzyna Turlińska

Katarzyna Turlińska wspołpracująca UTPT

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Witam Wszystkich,
pozwole sobie wyrazic zdanie na poruszony temat, otórz ja uwazam, ze najlepiej zaczac od terapi indywidualnej, a potem przejsc na terapie grupowa. Oczywiscie to nie jest regula, natomiast wiem ze swojego doswiadczenia ze taka kolej dziala. Warto pierw ułozyc sobie swoje osobiste i bardzo zranione uczucia, a potem wkroczyc w grono ludzi ktorzy maja te same lub podobne doswiadczenia. Uwazam, ze ten sposob jest mniej raniacy dla siebie i otoczenia grupy.
Znam natomiast ludzi ktorym pomaga, wyłacznie grupa samopomocowa... bez zadnej terapi:-)
Naprawde w tej kwestii nie ma reguły, trzeba to poprostu przezyc i sprobowac co dla kogo jest dobre, bo to przeciez tylko dla siebie...
pozdrawiam was gorąco

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

A ja sie zastanawiam jakie problemy psychologiczne lub psychiczne pojawiaja sie u osob posiadajacych rodzicow lub jednego rodzica alkoholika. Co Was sklonilo do zapisania sie na terapie grupowa?
Nie wiem poprostu czy mam problemy i ich nie widze, czy poprostu nie mam...a moze mam tak duze ze juz w ogole nic nie wiem :)
Monika Całka

Monika Całka Psycholog,
psychoterapeuta

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Każda forma terapii jest dobra:-)
Grupowa, indywidualna, samopomocowa..

Grunt to zebrać się na odwagę i pozwolić sobie pomóc.. DDA często nie potrafią prosić o pomoc. Sa takie dzielne..

Pozdrawiam ciepło..

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Ja i tak musialem sobie "wyrobic" odpowiednia ilosc godzin terapii, wiec stwierdzilem, ze mam czas aktualnie i nie wiadomo jak bedzie z tym czasem w przyszlosci. Problemem takim bardzo mi doskwierajacym, byla nieprzezyta do konca zaloba po mamie alkoholiczce i zwiazane z tym problemy ze snem (od rocznicy jej smierci zaczalem sypiac tak po godzinie dziennie i trwalo to prawie trzy miesiace). Kiedy poszedlem na terapie, dopiero wtedy zaczalem widziec jak wiele dziwnych mechanizmow obronych sobie wypracowalem i jak bardzo terapia jest mi potrzebna. Bylem przekonany o tym, ze po tym wszystkim co przezylem w zyciu, to i tak bardzo dobrze sobie radze ... teraz widze jak bardzo bylem bezradny i jak bardzo nie potrafilem zyc swoim zyciem. Juz nie jestem taki dzielny jak dawniej i pierwszy raz w moim zyciu poczulem sie bezpieczny przy kims, pozwolilem sie soba zaopiekowac tak naprawde.

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Beata C.:
A zna ktoś jakąś grupę na Śląsku?


http://psppbytom.org/index.php?option=com_content&task...

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

...Greg K edytował(a) ten post dnia 28.12.08 o godzinie 23:55

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Terapia grupowa moim zdaniem jest najlepsza. Ale wspierana sesjami indywidualnymi.
Ja myślę, że trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na czas trwania terapi.
Okres wychodzenia ze współuzależnienia to 3 - 5 lat. I naprawdę nie da się tego zrobić krócej. Można się uporać z poszczególnymi problami, ale ze wszystkimi mechanizmami nie.
Moge polecić dobry ośrodek w Trójmieście.
A bardzo byłabym wdzięczna za informacje dotyczące dobrej terapii w Warszawie.
Pozdrawiam
Monika Całka

Monika Całka Psycholog,
psychoterapeuta

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Patrycja,
mogę polecić terapię na na ul. Łokietka 11 osobiście nie przechodziłam tam terapii ale rozmawiałam z uczestnikami - widziałam sama, że działa:-)

na Rejonowej 28/30, tel. 22 8639190 -przemili terapeuci
oraz na Saskiej Kępie - ul. Zakopiańska 33 - podobnie

Poniżej adresy poradni w Warszawie:
1.Poradnia Vitamed ul. Wileńska 18, tel. 022 4737907
2. Poradnia rodzinna ul. Zakopiańska 33, tel. 022 6170310
3. Poradnia Leczenia Uzależnień ul. Bellotiego 1, tel. 022 8388630
4. Przychodnia uzależnienia u. Elektoralna 26, tel. 022 6203524
5. Poradnia leczenia uzależnień, ul. Rejonowa 28/30, tel. 022 8639190
6. Petra, Ośrodek profilkatyczno-terapeutyczny, Al. Jerozolimskie 47/3, tel. 022 6292585
7. Poradnia, ul. Zamiany 13, tel. 022 6486657
8. OD-DO, Ul. Siedmiogrodzka 5 kl. II, tel. Tel. 022 6320909
10. Przychodnia uzależnień, ul. Jagiellońska 34, tel. 022 6196065
11. Ośrodek OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PROMOCJI ZDROWIA Instytutu Psychologii Zdrowia PTP
ul. Jana Olbrachta 118 A lok. 12 01-373 Warszawa
tel. 0-22/ 665-77-17, 665-77-49
e-mail: osrodek@ipz.edu.pl
Informacje i zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-21.00.
Dojazd komunikacją miejską - autobusami linii: 112, 184, 189, 501 oraz tramwajami linii: 8, 10, 26, 46. Przystanek: Plac Kasztelański.
Dojazd samochodem - od ul. Powstańców Śląskich ulicami Strąkową i Kruszyńską.

Płatna terapia:
9. OTEP - Ośrodek Terapii i Edukacji Psychologicznej
Warszawa-Mokotów, ul. Madalińskiego 67B/35
Tel: 841 33 02, 0 661 484 786
10. OLCHA, Al. Jerozolimskie 99/44, tel. 022 6216261, terapia indywidualna

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

na Jagiellońską i Łokietka

należy zgłosić się od pon do piątku 8-15 z dowodem osobistym oraz dowodem ubezpieczenia

zostaje się skierowanym na konsultację wstępną do psychologa i psychiatry i później jest decyzja o tym, do której grupy zostanie się przydzielonym http://www.uzaleznienia.waw.pl/

na Olbrachta należy zadzwonić i umówić się na wstępną konsultację do psychologa, ale czytałam na forum dda, że na bezpłatną terapię czeka się ok 2 lat w tym ośrodku, czy ktoś z Was może to potwierdzić?Monika M edytował(a) ten post dnia 24.10.08 o godzinie 16:14

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Dziękuję bardzo za wszystkie informacje :)
Monika Całka

Monika Całka Psycholog,
psychoterapeuta

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Też syszałam, że na Olbrachta czeka sie dlugo. Ale moja znajoma dostała się od razu ponieważ na grupy poranne były jeszcze miejsca, więc może to zależy tez od godzin..
Joanna Przybyla

Joanna Przybyla Ready for new
challenges :)

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Witam!

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi czy są grupy we Wrocławiu?
Z góry dziękuję za informację :)

konto usunięte

Temat: Jaka jest wg. was jest najlepsza forma terapii dla DDA.

Monika Całka:
Patrycja,
mogę polecić terapię na na ul. Łokietka 11 osobiście nie przechodziłam tam terapii ale rozmawiałam z uczestnikami - widziałam sama, że działa:-)

No ba! ;)
Sęk w tym, że to jedyna w Polsce taka terapia rozszerzona - grupa + indywidualne + 7 treningów pogłębiających. Plus terapeuta, na którego nie można znaleźć metody - każdy jeden. Jednym słowem, nie byłam w stanie sama siebie sabotować w tej terapii. No i faktycznie działa.

A co do drogi terapeutycznej - ważne jest, żeby ośrodek dawał wybór, no i żeby wam wprost mówili, że się do czegoś nie nadajecie, albo że stosujecie mechanizm obronny, że rozbijacie grupę, sabotujecie swój rozwój, uciekacie w jakieś nałogi... Mój terapeuta zawsze mówi, że terapia to 10 % jego pomocy i 90 % mojego zaangażowania w walkę z moim oporem wewnętrznym. Bo w większości przypadków ja się najpierw angażowałam w udowadnianie mu, że wcale nie mam problemu tam gdzie on go widzi... Swoje się namęczył ze mną, ale potem już poszło.
W większości przypadków okazało się, że doskonale sama potrafię rozwiązać problem, tylko mi się nie chciało/bałam się/było mi wygodnie się użalać/itp.

W ogóle - jeśli ktoś się zastanawia, czy powinien iść na terapię, czy ma problem, to moim zdaniem odpowiedź jest nieważna. Idźcie!
Głupio to brzmi, ale gdyby nie picie mojego ojca, może nigdy nie miałabym szansy na rozwój, może utknęłabym w schematach trzeźwej części swojej rodziny...
Terapia jest jak powtórka ze szkoły, tylko że przedmiotem nauczania jest samo życie. No i tym razem nauczyciele mają pojecie o tym, czego uczą...
^^



Wyślij zaproszenie do