Izabela L.

Izabela L. szukam nowych
wyzwańw nowej pracy

Temat: Poziom angielskiego

Jaki poziom angiesliego wpisać w CV.
Średniozaawansowany czy komunikatywny ?
Mariusz Perlak

Mariusz Perlak Talent Acquisition
Manager

Temat: Poziom angielskiego

Komunikatywny- brak zaprosznia na rozmowę
sredniozaawansowany - brak zaproszenia na rozmowę
dobry - weryfikacja języka przez telefon
bardzo dobry - weryfkacja języka podczas rozmowy
native - rekrutujacy boi się ze wyjdą jego niekompetencje językowe i daruje sobie weryfikację

wybór należy do ciebie :)
Tomasz Motowski

Tomasz Motowski Headhunter aktywny

Temat: Poziom angielskiego

Wesołe to Panie Mariuszu, wesołe :)
Agata S.

Agata S. Specjalista ds
rekrutacji i
employer brandingu

Temat: Poziom angielskiego

Komunikatywny w moim rozumieniu oznacza słabszą znajomość niż na poziomie średiozaawansowanym. Wpisanie takiego poziomu nie oznacza wcale braku zaproszenia na rozmowę, wszystko zależy od stanowiska o które się starasz i wymagań pracodawcy. Ważne jest jednak aby nie zawyżać stopnia znajomości języka. To zawsze wyjdzie z przykrym dla ciebie skutkiem.
Irek Ś.

Irek Ś. No bez przesady

Temat: Poziom angielskiego

Agata S.:
Komunikatywny w moim rozumieniu oznacza słabszą znajomość niż na poziomie średiozaawansowanym.

Czyli właściwie, bo nie łapie.

Z określeniem komunikatywny jest jeden problem. Jest nadużywane przez osoby nie będące się w stanie komunikować w danym języku.
Katarzyna C.

Katarzyna C. Wiceprezes Zarządu,
CFO, MBA

Temat: Poziom angielskiego

Agata S.:
Komunikatywny w moim rozumieniu oznacza słabszą znajomość niż na poziomie średiozaawansowanym.

A to takie ogolnie przyjete zasady przez HR ?

Dla mnie osobiscie komunikatywny to cos wiecej niz sredniozaawansowany.
Sama sie zastanawiam co wpisalabym teraz w Cv i widze, ze ile ludzi tyle opinii.
Bylo juz mnostwo rozmow na ten temat na GL, a ja nadal confused :p :))Katarzyna Chomiczewska edytował(a) ten post dnia 14.04.10 o godzinie 09:50
Agata S.

Agata S. Specjalista ds
rekrutacji i
employer brandingu

Temat: Poziom angielskiego

Być może bierze mi się to stąd, że gro kandydatów skłądając u mnie dokumenty wpisuje "komunikatywny w zakresie wykonywanej pracy". Co oznacza, że znają podstawowe zwroty i słówka techniczne.

konto usunięte

Temat: Poziom angielskiego

Wpisz sredniozaawansowany w mowie i pismie :-)
Jesli pracodawca bedzie chcial sprawdzic umiejetnosci jezykowe to sprawdzi o ile to nie jest tylko wymaganie wpisane na wyrost.

A co oznacza komunikatywny? To jakis polski wynalazek?
Sredniozaawansowany to poziom umozliwiajacy juz komunikacje w jezyku nam obcym.
Jednakze ukonczenie kursu dla sredniozaawansowanych niekoniecznie oznacza ten poziom bieglosci jezykowej.
Katarzyna C.

Katarzyna C. Wiceprezes Zarządu,
CFO, MBA

Temat: Poziom angielskiego

wedlug mnie najlepszym sposobem na sprawdzenie znajomosci jest rozmowa z jakims nativem.

Czesto jest tak , ze rekrutujacy mysla, ze znaja swietnie szkolny angielski i oceniaja innych wedlug swoich umiejetnosci.

Najlepiej wziasc jakiegos obcokrajowca i niech on sprawdza znajomosc jezyka , chyba najlepiej bedzie umial ocenic czy ktos zna angielski dobrze czy srednio :))

Ludzie poslugujacy sie angielskim latami na codzien, czesto uzywaja mowy potocznej co moze byc roznie odebrane przez rekrutera ,ktory posiada szkolna wiedze.

konto usunięte

Temat: Poziom angielskiego

Katarzyna Chomiczewska:
wedlug mnie najlepszym sposobem na sprawdzenie znajomosci jest
rozmowa z jakims nativem.

Niekoniecznie :)
Albo dodałabym tutaj - native speakerem pochodzącym z kraju, z którym potem pracownik będzie współpracował (no bo jak się ma sprawdzanie mojej znajomości języka angielskiego przez Irlandczyka, jeśli potem będę współpracować z Amerykanami:)

A druga kwestia przecież sam fakt bycia native speakerem nie oznacza, że się jest autorytetem do oceny poziomu danego języka - tak jak nie każdy Polak posługuje się poprawną polszczyzną i może być autorytetem w ocenie np. poprawności stylistycznej, gramatycznej i ortograficznej naszych wypowiedzi. Jeżeli znajomość języka angielskiego będzie sprawdzał np. Brytyjczyk posługujący się cockney English może nie być zrozumiany przez kandydata, ale nie dlatego, że kandydat nie posługuje się biegłym angielskim, ale dlatego, że nie zna po prostu gwary angielskiej - to tak jak by zarzucić komuś uczącemu się polskiego, że nie rozumie Ślązaka ;)
Ludzie poslugujacy sie angielskim latami na codzien, czesto uzywaja mowy potocznej co moze byc roznie odebrane przez rekrutera
,ktory posiada szkolna wiedze.

Hmmm a skąd to błędne założenie, że rekruterzy posługują się tylko i wyłącznie szkolną znajomością angielskiego? Rekruter też się posługuje językiem angielskim w pracy, czasem latami, w czym jest więc jego angielski gorszy ?
Katarzyna C.

Katarzyna C. Wiceprezes Zarządu,
CFO, MBA

Temat: Poziom angielskiego

Katarzyna P.:
Katarzyna Chomiczewska:
wedlug mnie najlepszym sposobem na sprawdzenie znajomosci jest
rozmowa z jakims nativem.

Niekoniecznie :)
Katarzyna P.:
Albo dodałabym tutaj - native speakerem pochodzącym z kraju, z którym potem pracownik będzie współpracował (no bo jak się ma sprawdzanie mojej znajomości języka angielskiego przez Irlandczyka, jeśli potem będę współpracować z Amerykanami:)

To akurat nie powinno byc problemem,tak czy inaczej to jezyk angielski.
To z jakiego kraju ktos pochodzi nie powinno miec znaczenia, jezeli ktos mowi , ze zna angielski bardzo dobrze to nie powinno byc dla niego problemem czy rozmawia z Amerykaninem, Irlandczykiem czy Francuzem po angielsku.

No bo jak, mam napisac w Cv , ze znam biegle angielski ale tylko jak rozmawiam z Brytyjczykiem, a jak dzwoni ktos z Chin i mowi po angielsku to go nie rozumiem?
A druga kwestia przecież sam fakt bycia native speakerem nie oznacza, że się jest autorytetem do oceny poziomu danego języka - tak jak nie każdy Polak posługuje się poprawną polszczyzną i może być autorytetem w ocenie np. poprawności stylistycznej, gramatycznej i ortograficznej naszych wypowiedzi. Jeżeli znajomość języka angielskiego będzie sprawdzał np. Brytyjczyk posługujący się cockney English może nie być zrozumiany przez kandydata, ale nie dlatego, że kandydat nie posługuje się biegłym angielskim, ale dlatego, że nie zna po prostu gwary angielskiej - to tak jak by zarzucić komuś uczącemu się polskiego, że nie rozumie Ślązaka ;)
Ludzie poslugujacy sie angielskim latami na codzien, czesto uzywaja mowy potocznej co moze byc roznie odebrane przez rekrutera
,ktory posiada szkolna wiedze.

Hmmm a skąd to błędne założenie, że rekruterzy posługują się tylko i wyłącznie szkolną znajomością angielskiego? Rekruter też się posługuje językiem angielskim w pracy, czasem latami, w czym jest więc jego angielski gorszy ?

Nie mowie , ze jest gorszy ale czasami niestety jest rownie sredni jak kandydata i nierzadko sie zdarza , ze przez taka nieudolna chec spradzenia jezyka odpadaja fajni kandydaci.Katarzyna Chomiczewska edytował(a) ten post dnia 14.04.10 o godzinie 11:52
Agata S.

Agata S. Specjalista ds
rekrutacji i
employer brandingu

Temat: Poziom angielskiego

<ja> rozmowa kwalifikacyjna kumpla o prace:
<pracodawca> jak dobrze zna pan angielski?
<kumpel> bardzo dobrze
<pracodawca> what's your name?
< kumpel> ale nie az tak...

tak mi się skojarzyło podczs czytania Basha :)
Katarzyna C.

Katarzyna C. Wiceprezes Zarządu,
CFO, MBA

Temat: Poziom angielskiego

tak tak , fajne tez jest jak pracodawca pyta, czy moga porozmawiac po angielsku, a kandydat mowi , ze nie jest przygotowany :)

Ale to juz chyba rzadko sie zdarza..
Agata S.

Agata S. Specjalista ds
rekrutacji i
employer brandingu

Temat: Poziom angielskiego

Mi bardzo często ;) albo jeszcze, że go zaskoczyłam ....Agata S. edytował(a) ten post dnia 14.04.10 o godzinie 12:13
Tomasz Piotr Sidewicz

Tomasz Piotr Sidewicz Ponad 20 lat
doświadczeń w handlu
w tym 14 w handlu
zagra...

Temat: Poziom angielskiego

Izabela L.:
Jaki poziom angiesliego wpisać w CV.
Średniozaawansowany czy komunikatywny ?

:) ostatnio prowadząc rekrutację przyłapałem na znajomości angielskiego - w CV stało jak byk - English komunikatywny. No to dawaj! - sprawdzam. Kandydat pomylił Perfect z Pastem i zupełnie nie zrozumiał o co mi chodzi. Trzy razy dawałem mu szanse aż sam stwierdził, że jednak angielskiego nie zna na poziomie komunikatywnym.

Takich akcji w trakcie rekrutacji miałem mnóstwo - miała być znajomość perfect a była ledwo ledwo - często kandydaci nie potrafią ocenić realnie swojej znajomość a co gorsza wydaje im się, że zdany certyfikat kilka lat temu potwierdza znajomość czegoś co jest w zaniku z braku używania. Sam wiem po sobie - teraz Profa na B, z biegu nie zdam. Oczywiście jestem komunikatywny, potrafię opowiadać dowcipy, znam wiele kolokwializmów, ale w CV nie wpisałbym perfekcyjnej znajomości języka.

TPS
Katarzyna C.

Katarzyna C. Wiceprezes Zarządu,
CFO, MBA

Temat: Poziom angielskiego

Calkowicie rozumiem sytuacje gdy ktos nie rozumie o czym sie do niego mowi , ale jezeli ktos kazalby mi rozroznic 13 czasow w angielskim tez bym polegla.

Tak jak ktos kiedys powiedzial , ze wymagania powinny byc adekwatne do stanowiska. Nawet native nie uzywa wszystkich czasow poprawnie.

Widzisz mnie tem problem dotyka osobiscie, ja posluguje sie angielskim od 5 lat conajmniej 10 godzin dziennie, przez tel, mailowo i w zyciu codziennym , ale jestem prawie pewna, ze gdyby przyszlo mi rozwiazac test gramatyczny to pewnie bym polegla na jakiejs glupiej regulce.
To jest tak jak z jezykiem polskim. Malo ktory Polak uzywa poprawnej polszczyzny ..

Dla mnie biegla znajomosc , to znaczy : z kazdym i o wszystkim bez zajakniecia..

Jak juz sie czlowiek posluguje tym angielskim na codzien to naprawde nie zastanawia sie jak powiedziec to czy tamto, tylko porostu mowi , tak automatycznie i naturalnie :)

konto usunięte

Temat: Poziom angielskiego

Katarzyna Chomiczewska:

To akurat nie powinno byc problemem,tak czy inaczej to jezyk angielski.
To z jakiego kraju ktos pochodzi nie powinno miec znaczenia, jezeli ktos mowi , ze zna angielski bardzo dobrze to nie powinno
byc dla niego problemem czy rozmawia z Amerykaninem, Irlandczykiem
czy Francuzem po angielsku.

Poniekąd tak, ale przypomina mi się autentyczna sytuacja, w której jeden Brytyjczyk nie potrafił zrozumieć tekstów pisanych przez drugiego Brytyjczyka (oboje są native speakerami, oboje pochodzą z tych samych stron) i jak w takim razie zostanę oceniona przez obie te osoby rozmawiające ze mną po angielsku? Możliwe, że różnie, czyli niekoniecznie ocena byłaby adekwatna ;) Jeśli miałabym wybierać to wolałabym, że moją znajomość angielskiego sprawdzał mój potencjalny
przełożony, do którego mam później raportować jeśli firma jest zagraniczna (w końcu to ja i mój szef musimy umieć się dogadać najbardziej) lub native speaker ale z kraju, z którym będę współpracować i najchętniej z otoczenia biznesowego (wtedy wiem, że ta osoba faktycznie może ocenić mój poziom komunikacji w języku angielskim w danym środowisku i w biznesowym obszarze).

konto usunięte

Temat: Poziom angielskiego

Tomasz Piotr Sidewicz:

:) ostatnio prowadząc rekrutację przyłapałem na znajomości angielskiego - w CV stało jak byk - English komunikatywny.
No to dawaj! - sprawdzam. Kandydat pomylił Perfect z Pastem i
zupełnie nie zrozumiał o co mi chodzi. Trzy razy dawałem mu szanse aż sam stwierdził, że jednak angielskiego nie zna na poziomie komunikatywnym.

Heh, to to jeszcze nic :) Ja miałam kandydatkę, która wpisała w CV - angielski biegły (nie, żeby komunikatywny albo średniozaawansowany ale biegły:), kandydatka cztery razy mnie zbywała przez telefon twierdząc, że nie ma czasu na rozmowę o jej poziomie angielskiego. Kiedy już ją wreszcie złapałam problem pojawił się już przy pierwszym pytaniu "What's your hobby?"... kandydatka nie potrafiła odpowiedzieć :) Ehhhh
Tomasz Piotr Sidewicz

Tomasz Piotr Sidewicz Ponad 20 lat
doświadczeń w handlu
w tym 14 w handlu
zagra...

Temat: Poziom angielskiego

Katarzyna Chomiczewska:
Calkowicie rozumiem sytuacje gdy ktos nie rozumie o czym sie do niego mowi , ale jezeli ktos kazalby mi rozroznic 13 czasow w angielskim tez bym polegla.

Tak jak ktos kiedys powiedzial , ze wymagania powinny byc adekwatne do stanowiska. Nawet native nie uzywa wszystkich czasow poprawnie.

Może źle się wyraziłem - on pomylił Perfect z Pastem mówiąc I have done sth yesterday.

Widzisz mnie tem problem dotyka osobiscie, ja posluguje sie angielskim od 5 lat conajmniej 10 godzin dziennie, przez tel, mailowo i w zyciu codziennym , ale jestem prawie pewna, ze gdyby przyszlo mi rozwiazac test gramatyczny to pewnie bym polegla na jakiejs glupiej regulce.

ja tak samo - hiperpoprawność gramatyczna osłabia zrozumienie. W takim duchu byłem kształcony i chwała za to promotorowi
Dla mnie biegla znajomosc , to znaczy : z kazdym i o wszystkim bez zajakniecia..

O to to to własnie :)

TPS

konto usunięte

Temat: Poziom angielskiego

jestem zdania, że warto podać rzeczywisty poziom znajomości języka. A na pewno w przypadku, kiedy w przyszłej pracy faktycznie będziemu zmuszeni korzystać ze znajomości języka obcego.

Swoją wiedzę łatwo zweryfikować. Można na przykład zapisać się na darmową konwersację testową z native speakerem w tej szkole on-line i czekać na oficjalny wynik.



Wyślij zaproszenie do