konto usunięte

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Jak można najszybciej zrezygnować z karty kredytowej i konta ?
Konieczna będzie wizyta w placówce i żmudna papierologia ;/ ?

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Jak rezygnowałem to udałem się do oddziału, nie trwało to długo oczywiście trzeba wysłuchać pracownika rozmowy retencyjnej:) ale wystarczy podpis i konto do 30 dni jest zamykane, w przypadku zadłużenia zostaniesz poinformowany jaką kwotę masz wpłacić.
Gorzej było z kk, ponieważ pracownicy przyjmują od Ciebie wersje papierową i muszą wysłać do Centrali i oczywiście w moim przypadku ktoś zapomniał:) musiałem złożyć reklamacje, ponieważ niesłusznie naliczyła mi się opłata.

Życzę powodzenia

konto usunięte

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

ja właśnie dostałem kartę kredytową na rok bez opłat, po roku mieli do mnie dzwonić czy nadal ją chcę, ponieważ już będą opłaty - tak mi bynajmniej powiedziała Pani z infolinii. Korzystam z innej karty kredytowej i tej nie chciałem, ale uległem :-)
Kartę użyłem raz przez pomyłkę wypłacając pieniądze z bankomatu. Czyli w sumie karta nie używana i zapomniana, że jest.
Ostatnio jednak mnie Multi "zaczardżował" na 70 zł tytułem "opłaty za kartę".
Oczywiście nikt nie dzwonił czy chciałbym tą kartę mieć dalej jak obiecano. I nie wiem czy to efekt ściemniania przy sprzedaży czy tego, że przez rok nic nie zarobili na tej karcie, bo nie była przeze mnie używana .. w każdym razie rozpocząłem przenosiny do innego banku.. a szkoda bo lubiłem Multi :/
Michał K.

Michał K. Dyrektor handlowy

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Paweł M.:
ja właśnie dostałem kartę kredytową na rok bez opłat, po roku mieli do mnie dzwonić czy nadal ją chcę, ponieważ już będą opłaty - tak mi bynajmniej powiedziała Pani z infolinii. Korzystam z innej karty kredytowej i tej nie chciałem, ale uległem :-)
Kartę użyłem raz przez pomyłkę wypłacając pieniądze z bankomatu. Czyli w sumie karta nie używana i zapomniana, że jest.
Ostatnio jednak mnie Multi "zaczardżował" na 70 zł tytułem "opłaty za kartę".
Oczywiście nikt nie dzwonił czy chciałbym tą kartę mieć dalej jak obiecano. I nie wiem czy to efekt ściemniania przy sprzedaży czy tego, że przez rok nic nie zarobili na tej karcie, bo nie była przeze mnie używana .. w każdym razie rozpocząłem przenosiny do innego banku.. a szkoda bo lubiłem Multi :/

No niestety to była ściema. W większości Banków trzeba wypowiedzieć umowę karty na około 2 miesiące przed wznowieniem. Jeżeli tego się nie zrobi to niestety karta się wznowi i opłata naliczy.
Miałem jednak w jednym z banków miłą niespodziankę i wypowiedziałem umowę już w tym momencie kiedy miała się naliczyć opłata. I faktycznie w wyciągu zamykającym naliczyła się opłata roczna. Po zapłaceniu ostatniego wyciągu nastąpił zwrot na kartę opłaty rocznej. Nadpłata została zaksięgowana na konto techniczne Banku. Bardzo profesjonalnie. To był Citibank.Michał K. edytował(a) ten post dnia 26.03.10 o godzinie 20:28

konto usunięte

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Michał K.:
Paweł M.:
ja właśnie dostałem kartę kredytową na rok bez opłat, po roku mieli do mnie dzwonić czy nadal ją chcę, ponieważ już będą opłaty - tak mi bynajmniej powiedziała Pani z infolinii. Korzystam z innej karty kredytowej i tej nie chciałem, ale uległem :-)
Kartę użyłem raz przez pomyłkę wypłacając pieniądze z bankomatu. Czyli w sumie karta nie używana i zapomniana, że jest.
Ostatnio jednak mnie Multi "zaczardżował" na 70 zł tytułem "opłaty za kartę".
Oczywiście nikt nie dzwonił czy chciałbym tą kartę mieć dalej jak obiecano. I nie wiem czy to efekt ściemniania przy sprzedaży czy tego, że przez rok nic nie zarobili na tej karcie, bo nie była przeze mnie używana .. w każdym razie rozpocząłem przenosiny do innego banku.. a szkoda bo lubiłem Multi :/

No niestety to była ściema. W większości Banków trzeba wypowiedzieć umowę karty na około 2 miesiące przed wznowieniem. Jeżeli tego się nie zrobi to niestety karta się wznowi i opłata naliczy.
Miałem jednak w jednym z banków miłą niespodziankę i wypowiedziałem umowę już w tym momencie kiedy miała się naliczyć opłata. I faktycznie w wyciągu zamykającym naliczyła się opłata roczna. Po zapłaceniu ostatniego wyciągu nastąpił zwrot na kartę opłaty rocznej. Nadpłata została zaksięgowana na konto techniczne Banku. Bardzo profesjonalnie. To był Citibank.Michał K. edytował(a) ten post dnia 26.03.10 o godzinie 20:28

Dzięki za informacje, moją kk którą używam mam właśnie w citi :-)
Niestety opłata za kk naliczyła się już w grudniu więc raczej mi nie cofną opłaty. Dzisiaj dostałem sms monitowy, że mam zadłużenie co mnie zdziwiło bo karty nie używałem i o niej zapomniałem .. szkoda, że to była ściema, bo od 5 lat mam tam konto i niestety tracą klienta :|
Michał K.

Michał K. Dyrektor handlowy

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Dzisiaj dostałem sms monitowy, że mam
zadłużenie co mnie zdziwiło bo karty nie używałem i o niej zapomniałem ..

Paweł sprawdź sobie BIK, czy nie masz w danych historycznych przypadkiem przeterminowanego zadłużenia. Jeżeli od grudnia coś ci wisiało na karcie aż do marca to masz poważny problem. To już zadłużenie powyżej 90 dni a to wbrew pozorom bardzo trudna sytuacja gdybyś chciał ubiegać się o kredyt.
BIK sprawdzisz wysyłając wniosek do BIK pobrany ze strony http://bik.pl
Aletrnatywnie możesz złożyć wniosek w jakimś banku o kartę lub kredyt i wtedy zobaczysz jaka będzie decyzja.
Widziałem takie BIK'i gdzie było przeterminowane kilka zł za ubezpieczenie i klienci mieli decyzję negatywną.Michał Kałuża edytował(a) ten post dnia 28.04.10 o godzinie 18:16
Marcin Górski

Marcin Górski Prezes Zarządu
Spółdzielnia
Mieszkaniowa w
Lubsku

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Ja się całkiem niedawno przeniosłem z BZ WBK do Multi aby zaoszczędzić na opłatach bankowych - teraz znów szukam nowego Banku gdyż Multi wpadło na magiczny pomysł wprowadzenia opłat !!
Iwona Witkowska

Iwona Witkowska Doradca finansowy,
Manager, Coach

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Paweł M.:
Michał K.:
Paweł M.:
ja właśnie dostałem kartę kredytową na rok bez opłat, po roku mieli do mnie dzwonić czy nadal ją chcę, ponieważ już będą opłaty - tak mi bynajmniej powiedziała Pani z infolinii. Korzystam z innej karty kredytowej i tej nie chciałem, ale uległem :-)
Kartę użyłem raz przez pomyłkę wypłacając pieniądze z bankomatu. Czyli w sumie karta nie używana i zapomniana, że jest.
Ostatnio jednak mnie Multi "zaczardżował" na 70 zł tytułem "opłaty za kartę".
Oczywiście nikt nie dzwonił czy chciałbym tą kartę mieć dalej jak obiecano. I nie wiem czy to efekt ściemniania przy sprzedaży czy tego, że przez rok nic nie zarobili na tej karcie, bo nie była przeze mnie używana .. w każdym razie rozpocząłem przenosiny do innego banku.. a szkoda bo lubiłem Multi :/

No niestety to była ściema. W większości Banków trzeba wypowiedzieć umowę karty na około 2 miesiące przed wznowieniem. Jeżeli tego się nie zrobi to niestety karta się wznowi i opłata naliczy.
Miałem jednak w jednym z banków miłą niespodziankę i wypowiedziałem umowę już w tym momencie kiedy miała się naliczyć opłata. I faktycznie w wyciągu zamykającym naliczyła się opłata roczna. Po zapłaceniu ostatniego wyciągu nastąpił zwrot na kartę opłaty rocznej. Nadpłata została zaksięgowana na konto techniczne Banku. Bardzo profesjonalnie. To był Citibank.Michał K. edytował(a) ten post dnia 26.03.10 o godzinie 20:28

Dzięki za informacje, moją kk którą używam mam właśnie w citi :-)
Niestety opłata za kk naliczyła się już w grudniu więc raczej mi nie cofną opłaty. Dzisiaj dostałem sms monitowy, że mam zadłużenie co mnie zdziwiło bo karty nie używałem i o niej zapomniałem .. szkoda, że to była ściema, bo od 5 lat mam tam konto i niestety tracą klienta :|

Paweł,

Jak jest wreszcie? Używasz tej karty czy nie - bo nie bardzo rozumiem ?
Jeśli używasz:
Większość Banków znosi opłatę roczną jeśli wykonasz określoną ilość operacji lub wartość operacji w minionym roku. Zapytaj w swoim Banku co zrobić aby taka opłata nie była naliczana.
Jeśli nie używasz:
CitiBank to naprawdę ceniąca klienta instutucja. Są jedynym Bankiem, który negocjuje z klientem warunki przez telefon. Karta CitiBanku nigdy nie zawodzi ( wierz mi bo jestem/byłam klientem wielu Banków).
Myślę, że ta jedna się przyda i jeśli chcesz zachować tę kartę i wynegocjować dobre oprocentowanie, brak opłat - zadzwoń do Citi i powiedź co Cię poirytowało i z jakim zamiaram się nosisz.
Ręczę ,że opłata zostanie cofnięta, a oprocentowanie na karcie będzie najatrakcyjniejsze na rynku.
Iwona Witkowska

Iwona Witkowska Doradca finansowy,
Manager, Coach

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Marcin,

Karty służą do używaniania! Banki chcą na tym produkcie zarabiać!
Jeśli nie pracujesz tym produktem Bank ma wyłącznie zamrożone pieniądze które stawia Ci do dyspozycji. Co w tym dziwnego, że za tę możliwość się płaci?
Każdy Bank pobiera takie opłaty poza okresem promocyjnym który służy przyciągnięciu klienta.
Poza tym karty Multibanku, uwzględniając cały dostęp do produktu(bez ograniczeń czasowych, za pośrednictwem wszystkich mediów) to naprawdę bardzo, bardzo dobry produkt.
Ponadto Twoje częste zmiany instytucji Bankowych(coroczne jak wnioskuję), sprawiają że nie masz szansy wyrobić sobie pozycji dobrego stałego klienta, co z kolei umożliwiłoby Ci w przyszłości np. zaciągnięcie kredytu na fajnych warunkach dla prestiżowych klientów Banku.
Mateusz Ziajka

Mateusz Ziajka Student, Uniwersytet
Ekonomiczny w
Krakowie

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Jeśli nie pracujesz tym produktem Bank ma wyłącznie zamrożone pieniądze które stawia Ci do dyspozycji. Co w tym dziwnego, że za tę możliwość się płaci?

Haha. Większej głupoty dawno nie czytałem od kogoś kto uważa się za eksperta. Słyszała Pani kiedyś o stopie rezerw obowiązkowych? Ile one wynoszą?
Bank dostając 1000zł na koncie Kowalskiego udziela 10000 kredytu Nowakowi. Takie są realia. A 'zamrożone pieniądze' na karcie kredytowej to już w ogóle jest nonsens! Słyszała Pani kiedyś o kreacji pieniądza?
Iwona Witkowska

Iwona Witkowska Doradca finansowy,
Manager, Coach

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Myślę że ten wątek jest lekko nieaktualny. Niemniej jednak widzę że ma Pan o wiele więcej do powiedzenia. Zatem zapraszam do otwarcia wątku o tematyce w której jest Pan ekspertem.

P.S. Użyte przeze mnie niefortunnie określenie "zamrożonego pieniądza" z założenia ze względu na wątek niewiele miało mieć wspólnego z ekonomią
Michał K.

Michał K. Dyrektor handlowy

Temat: Rezygnacja z karty kredytowej i konta

Słyszała Pani kiedyś
o kreacji pieniądza?

Ale wrzuta nie na temat.
Z racji zainteresowania tematem chętnie przeczytam kilka opinii.
Mateusz dawaj nowy temat na forum.

Następna dyskusja:

wydanie karty kredytowej a ...




Wyślij zaproszenie do