Paulina Grzybowska

Paulina Grzybowska Copywriter,
korektor, bloger

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Ten jamnik ma maksymalnie 2 lata. Jest pięknym samcem, zaszczepionym, zachipowanym i odrobaczonym. Brakuje mu najważniejszego - domu. W schronisku znalazł się, bo właściciel się znudził - a przecież niektórzy ludzie uważają, że psa można wyrzucić, ot, jak śmiecia... Tymczasem on gaśnie coraz bardziej - chudnie, staje się przygnębiony. Już nawet pracownicy w schronisku proszą, aby mu pomóc, znaleźć dom. On potrzebuje choćby tymczasowego właściciela, który pomoże mu dojść do siebie - gdy przyszedł do schroniska, był ponoć bardzo kontaktowy, zrównoważony i spokojny - a teraz odchodzi na bok i spuszcza wzrok bez nadziei na lepsze jutro. Nie oddamy go jednak do rozrodu - będzie wykastrowany przed oddaniem do nowego domu. Bardzo prosimy, pomóżcie mu, bo on już nie wierzy w ludzką dobroć!

Obrazek


Obrazek

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Ja chyba wypiszę się z tej grupy, bo kiedy czytam takie historie, to sam wpadam w depresję. Nie mam tyle miejsca aby zabrać wszystkie opuszczone psiaki do siebie. Wybaczcie, ale muszę to powiedzieć, NIEKTÓRZY LUDZIE TO SKURWIELE KTÓRYCH BIŁBYM KIJEM BASEBALLOWYM NA PAPKĘ.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

kurcze, jak juz kiedys bede mieszkała na swoim to mam nadzieje, bede mogla przygarnać kilka jamniśków...

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Mi też jest ciężko patrzec na jamnika za kratami...Miałam jamnika i wiem, że to psy bardzo "ludzkie". Ich charakter, wrażliwość, uparta natura i te rozbrajające oczy. Każdy jamnik ma takie same oczy...zawsze, gdy widze jamnika w schronisku, kojarzy mi się z moją Petitką. Ona nie przeżyłaby tam ani jednego dnia. A one dzielnie znosza takie straszne warunki...

Kto wyrzuca na pastwe losu jamnika??!!??!!

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

brakuje określenia na takeigo kogoś-neistety.
Ale ja uważam, że zło wraca do tego kot je wyrządził wcześniej czy później więc...przynajmniej takie zadośćuczynienie...
Paulina Grzybowska

Paulina Grzybowska Copywriter,
korektor, bloger

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Znalazła się osoba chętna, aby wziąć Julka - bo tak został nazwany chłopak - na tymczas. Okazuje się jednak, że w schronisku robić problem z wydawaniem psów... Nic z tego nie rozumiem...

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Janusz S.:
Ja chyba wypiszę się z tej grupy, bo kiedy czytam takie historie, to sam wpadam w depresję. Nie mam tyle miejsca aby zabrać wszystkie opuszczone psiaki do siebie. Wybaczcie, ale muszę to powiedzieć, NIEKTÓRZY LUDZIE TO SKURWIELE KTÓRYCH BIŁBYM KIJEM BASEBALLOWYM NA PAPKĘ.
Panie Januszu, mogę się podłączyć do tego bicia? Chętnie zrobiłabym to samo, uważam, że to i tak za mało.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

W ogóle uważam, że sprzedawanie psów czy też oddawanie ich ludziom powinno być ściśle kontrolowane. Czipowanie psów powinno być obowiązkowe. Wówczas wiadomo by było kto porzucił psa i taka osoba powinna być surowo karana.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

U nas większośc porzuconych psów machipy i kar za to nadal nie ma...wiele razy była taka sytuacja...

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Janusz S.:
W ogóle uważam, że sprzedawanie psów czy też oddawanie ich ludziom powinno być ściśle kontrolowane. Czipowanie psów powinno być obowiązkowe. Wówczas wiadomo by było kto porzucił psa i taka osoba powinna być surowo karana.
Zgdzam się. Za niskie są kary, za mało dotkliwe. Wiele razy, czy to w rodzinie, czy wśród znajomych spotykałam się z psami starymi, schorowanymi, niewidomymi, głuchymi. Oczywiście ze starości. Uśpione zostały trzy, jeden chory na raka skóry z przerzutami, drugi na raka skóry z przerzutami, trzeci po poważnym wypadku. Wziął w nim udział samowolnie. Ktoś go wypuścił na dwór, a że teren był ogrodzony, właściciele byli pewni, że się nie wydostanie. No niestety, wydostał się. Choć nikt nie wie, jak i którędy. Wszystko było pozamykane. Wszystkie te psy to byli domownicy, dzieci ukochane dla swoich właścicieli. Dożywały późnej starości we wspaniałych warunkach, szczęśliwe i beztroskie. Na nic im nie skąpiono. Nikomu nie przyszła do głowy myśl, że pies jest chory, wyrzucimy go. Nie rozumiem ludzi, którzy są w stanie to zrobić.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Tcy ludzie nie zasługują na miłość i przyjaźć ani ludzką ani tym bardziej psią. Psia miłość to powinien być zaszczyt dostępny tylko dla niewielu osób...niestety, psy obdarzają swą wiernością i zaufaniem każdego...tylko człowiek potrafi zdradzić najlepszego przyjaciela w tak potworny sposób...Przywłaszczyliśmy sobie prawo do decydowania o zyciu i smierci, prawo do każdego zywego stworzenia. Stworzyliśmy cyrki, sklepy zoologiczne, rzeźnie. Zabijamy, bijemy, porzucamy, męczymy więzimy...Człowiek rządzi światem i udowadnia z dnia na dzień coraz bardziej,że nie potrafi tego robić...

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Jak mawiała moja ś.p. Babcia; "kto nie umie kochać zwierząt, nie umie też kochać i ludzi."

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Pana Babcia była bardzo mądrą kobietą.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

No a nasz Tyson właśnie został przez mojego Mateusza nakarmiony schabowym, który mu dałem na obiad. Całe szczęście, że zrobiłem 3 schabowe, a więc ani jeden, ani drugi nie będą głodni.:)
Tyson ma ochotę na Stefana Szczurkowskiego, który rządzi w swojej klatce. Tyson już wydał z siebie szczekanie pożądania i nie spuszczał wzroku ze Stefana przez dobre 20 minut, a więc do czasu kiedy Mateusz pokazał mu schaboszczaka.
Teraz Tyson leży rozciągnięty na sofie, a obok niego Mateusz, który głaszcze go i zachwyca się nim. Dobrze, że moje pozostałe jamniory są już w wieku podeszłym i im wcale nie zależy na tym co Tyson robi w domu. Ale jestem pewny, że zostaną przyjaciółmi.

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Dobrze, że trafił na tak dobrego człowieka...

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Fajna rodzinka :)

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Tyson na sofie śpi szczęśliwy i spokojny, głaskany przez Mateuszka. Śpi tak głęboko, że aż chrapie. A więc jest całkowicie jak jego kuzyni, Gina i Baby. Chrapacze. :D


Obrazek

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Widać,że czuje się całkowicie bezpieczne. Wywalił brzuchol do góry:) Prosze go ode nie wygłaskać:)

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

Oczywiście zrobimy to. Tyson dostaje od nas tyle głaskanej czułości, że chyba już wygłaskaliśmy go za pół Warszawy. Ale dzisiaj znowu czeka go zastrzyk. Szkoda mi go bo tego bardzo nie lubi, a poza tym ten zastrzyk jest bardzo bolesny, bo ten specyfik dosyć mocno piecze podczas wstrzykiwania. Ale cóż, innego wyjścia nie mamy.Janusz S. edytował(a) ten post dnia 26.03.10 o godzinie 15:03

konto usunięte

Temat: Młody, piękny jamnik standardowy - depresja w schronisku!

W ogóle widać że ma "wniebowziętą" minę :). Zastrzyki przeminą, ważne by podzialały.



Wyślij zaproszenie do