konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Witam serdecznie,

Czy ktoś orientuje się jak kształtują się zarobki w korporacjach rezydujących w Wiedniu?
Stanowisko, o które pytam - asystentka managera, z doświadczeniem, biegła znajomość 3 języków obcych. Zadania z grubsza: wsparcie sprzedaży, kooordynacja działań i akcji marketingowych, analiza sprzedaży, komunikacja z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi firmy, odpowiedzialność za utrzymanie synergii wszystkich działań odnośnie tematu sprzedaży i marketingu, podróże służbowe.
Drugie pytanie dotyczy sfery prywatnej.
Jak przedstawiają się koszty codziennej egzystencji w Wiedniu?
Będę wdzięczna za pomoc w zebraniu informacji.
Mateusz S.

Mateusz S. python web developer

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Dołączam się do pytania - czeka mnie tam przeprowadzka w najbliższym czasie i jestem ciekawy jak wyglądają koszty życia w Wiedniu (wynajem mieszkania, ceny jedzenia, etc).Mateusz S. edytował(a) ten post dnia 10.02.10 o godzinie 22:29
Michał Kosakowski

Michał Kosakowski I am what I am.
Someone has to be.

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Magdalena Szopa:
Witam serdecznie,

Czy ktoś orientuje się jak kształtują się zarobki w korporacjach rezydujących w Wiedniu?
Stanowisko, o które pytam - asystentka managera, z doświadczeniem, biegła znajomość 3 języków obcych. Zadania z grubsza: wsparcie sprzedaży, kooordynacja działań i akcji marketingowych, analiza sprzedaży, komunikacja z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi firmy, odpowiedzialność za utrzymanie synergii wszystkich działań odnośnie tematu sprzedaży i marketingu, podróże służbowe.
srednie zarobki w Austrii to ok 2k. przy kwalifikacjach, ktore podalas spodziewalbym sie zarobkow w wysokosci 3-5 tys (w zaleznosci od wielkosci firmy i zakresu odpowiedzialnosci)
Drugie pytanie dotyczy sfery prywatnej.
Jak przedstawiają się koszty codziennej egzystencji w Wiedniu?
Będę wdzięczna za pomoc w zebraniu informacji.

Wynajem mieszkania 60m2 2 pok, dobre polozenie to ok 1k/mc, por.
http://immobilien.net
Ceny jedzenia? Bardzo duzy rozrzut. Mozna kupic 10 bulek za 60 centow, mozna kupic 1 bulke za 1 Euro. Jak sie chce jesc w miare normalne rzeczy to koszty sa ok 50% wyzsze niz w Pl. Po czesci roznica ta jest rownowazona przez ceny np ubran (przecena z 130 na 30 to nic dziwnego).
Piwo w knajpie - 2,5
Kino - 10
Bilet miesieczny - 50
Paliwo tak samo
Ikea troche taniej.

Mam nadzieje ze sie przyda:)

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Właśnie minął mój pierwszy dzień pracy (życia:)))) w Wiedniu. Myślę, że wkrótce sama się o wszystkim przekonam.
Mimo wszystko bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie:))

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

moglby ktos napisac jakie sa mniej wiecej zarobki w dziele w IT?
Tak sobie troche porownuje zarobki na reke z tymi w IE ( wiem zla droga :) ) ze strona bmf.gv.at/Brutto-Netto Rechner i troche mnie to zaskakuje. Tax ogromny wrecz. Przynajmniej zycie tanie w tej Austrii :)

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Ja z kolei ciekawa jestem przeciętnych zarobków w finansach. Interesują mnie przede wszystkim stanowiska kontrolera finansowego, analityka podatkowego / finansowego, specjalisty podatkowego i tym podobne. Będę dzwięczna za podpowiedzi; widełki zarobkowe również mile widziane. Im więcej informacji tym lepiej :>

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Agata 'Chani' Skrzypiec:
Ja z kolei ciekawa jestem przeciętnych zarobków w finansach. Interesują mnie przede wszystkim stanowiska kontrolera finansowego, analityka podatkowego / finansowego, specjalisty podatkowego i tym podobne. Będę dzwięczna za podpowiedzi; widełki zarobkowe również mile widziane. Im więcej informacji tym lepiej :>


zarobki w finansach powiadasz.... pytanie na ktore nie dostaniej jednoznacznej odpowiedzi
ja wiesz, czesto oprocz 'siatek' sa jeszcze indywidualne stwaki czyli jezeli cie firma chce a ty jetes dobra w ich pojeciu to mozesz dostac wiecej niz srednia
taki np kontroler finansowy w duzym koncernie (rzeczywisty przyklad) zarabia ok 2000€ netto, czyli troche ponad 3200€ brutto, mag
'personel ksiegowy' tak srednio 1500€ netto, w wiedniu 'dobre pieniadze' wyciskaja polskie firmy"doradcze" podatkowe w ktorych osoby pracujace najczesciej nie maja pojecia o podatkach, o ksiegowosci....wykorzystuja totalna niewiedze ludzi, brak znajomosci jezyka i totalne nieogarnianie przepisow ani rzeczywistosci autriackiej, smiem przypuszczac ze tam sa najlepsze zarobki :))))

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Nina Żmudzka-Podgórska:
Dziękuję za informacje. W międzyczasie udało mi się zasięgnąć języka w rozmowach z firmami rekrutacyjnymi i ustaliłam, że przeciętne wynagrodzenie w finansach w wys. ok 3 - 3,5 k EUR miesięcznie brutto, czyli mniej więcej tyle ile napisałaś :>

konto usunięte

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

hej:)

Od stycznia chcialabym zaczac szukac pracy w Wiedniu, dlatego mam pytanie, Jak wygladaja zarobki inzyniera?w moim przypadku inz.budowy maszyn z prawie 3 letnin doswiaczeniem, tak mniej wiecej.
Bede wdzieczna za kazda odp:)

pozdrawiam
Karolina
Milena Wojciechowska

Milena Wojciechowska nauczyciel, tłumacz,
pilot wycieczek

Temat: zarobki i życie w Wiedniu

Witam, ja też szukam pracy w Wiedniu, najchętniej jako lektor/tłumacz.
Nawet dostałam juz telefon z pewnej szkoly i biura tlumaczen i pani wyjasniala mi, że trzeba troche rzeczy pozałatwiać ;)
w związku z tym, mam pytanie: jaka jest procedura urzędowa, abny móc nauczać języka albo tłumaczyć w Wiedniu?
- Meldezettel- to chyba szybka sprawa?ale czy może byc pobyt tymczasowy czy stały?
- SVA- co trzeba tu załatwić? czy lepiej założyc dzialalnosc gospodarcza? (chce pracowac na pelen etat) i jak to jest z pozwoleniem o pracę, przeciez to wypelnia pracodawca, a zeby w ogole isc na rozmowe kwalifikacyjna, trzeba miec te papiery wszystkie? więc nie rozumiem;/
Bardzo proszę o kilka informacji:)

Następna dyskusja:

Poszukiwanie Pracy Biurowej...




Wyślij zaproszenie do