Reklama: Jesteś webmasterem ? Zacznij zarabiać KLIKNIJ

Stwórz profil

Musisz wpisać swoje imię
Musisz wpisać swoje nazwisko
Musisz wpisać poprawny e-mail
Musisz wpisać hasło (min. 8 znaków)
Musisz zaakceptować regulamin

konto usunięte

Temat: Żywioły a ćwiczenia

Czy pewne ćwiczenia silniej stymulują w organizmie niektóre żywioły, czy raczej wszystkie koncentrują się na ich równoczesnym balansowaniu?

Obrazek
8.12.2009, 20:57

konto usunięte

Temat: Żywioły a ćwiczenia

Słyszałem,że są ćwiczenia Chi Kung,które podobno wpływają na stan konkretnych organów wewnętrznych.
Jednakże Tai Chi jest połączeniem 5 żywiołów oraz 8 trygramów,co daje nam 13 podstawowych pozycji w kążdej formie niezależnie od stylu.
Jako że forma jest nieprzypadkowo ułożoną sekwencją w której obrazy [ np.rozczesywanie grzywy dzikiego konia ],zawierają archetypy tychże 13 pozycji [w tym przypadku rozczesywanie - rozdzielenie{8tryg},krok do przodu - ogień{5 żywiołów},pobudza to w kolejnych krokach przepływ Chi w meridianach.
Oddychanie i stan umysłu[wewnętrzny spokój]pozwala na powolne regulowanie przepływu chi w organizmie,co daje efekt balansowania tychże żywiołów[organów].
Do tego dochodzi jeszcze odżywianie,które ma wielki wpływ na stan energii i jej krążenie jak na ilustracji powyżej.
Reasumując jestem za stwierdzeniem,że Forma ma za zadanie
zbalansować nasze ciało i umysł,a nasze małe ja przepełnione egoizmem,robi co może,aby się temu przeciwstawić.

Wniosek - więcej ćwiczyc.
Pozdrawiam Zbalansowany[niekiedy]VitautasVithold Thym edytował(a) ten post dnia 19.02.10 o godzinie 07:13
19.02.2010, 07:12

konto usunięte

Temat: Żywioły a ćwiczenia

Aciu (że się tak po litewsku wyrażę) czyli dziękuję:)

Vitautas labas labas:)

Odkąd po seminarium czeszę formę ojczulka co ranka rzeczywiście tak to odczuwam..:)
19.02.2010, 11:50



Wyślij zaproszenie do