Temat: A co na komary?

Cześć!
planuję zakup środka przeciwko komarom w Thai. Co polecacie? Warto się zaopatrzyć w PL w Muggę czy lepiej kupić cos na miejscu?

Temat: A co na komary?

Iwona Stępień:
Cześć!
planuję zakup środka przeciwko komarom w Thai. Co polecacie? Warto się zaopatrzyć w PL w Muggę czy lepiej kupić cos na miejscu?

Ja kupiłam na miejscu - tani i skuteczny. Używałam go jeszcze w innych miejscach, w Polsce takich blokerów nie można kupić....

Na miejscu w aptekach jest b. duży wybór środków
Ewa M.

Ewa M. Advertising Business
Partner ||
Allegro.pl

Temat: A co na komary?

Konkretnej marki nie polecę, bo nie pamiętam, ale najlepiej kupić na miejscu, w każdym sklepie np. w 7 eleven, masz spory wybór.
No i mam takie wrażenie, że te lokalne są bardziej skuteczne.
Katarzyna Jarzynowska (Berezińska)

Katarzyna Jarzynowska
(Berezińska)
Senior HR
Consultant,
Engineering,
Manufacturing &
Logist...

Temat: A co na komary?

Polecam miejscowe 'sketolene'

konto usunięte

Temat: A co na komary?

W Polsce zawsze sciagam na siebie komary. W Tajlandii uzywalem Mugge i nie dopadl mnie zaden - a byly i gryzly :)

Temat: A co na komary?

tak, potwierdzam.. co prawda jestem aktualnie w afryce, ale komary podobne lataja..

lekarz zalecil preparat Mugga. ok 30zl w aptece.. wyglada jak dezodorant w kulce i wg zapewnien farmaceutki starcza jednej osobie na 2 tygodnie. poki co widze ze dziadostwa lata, ale zaden nie ugryzl.
lekarz tlumaczyl ze mugga ma jakis zwiazek ktory zaburza zlokalizowanie miejsca ugryzienia.. no i jest dedykowany na komary troipikalne wlasnie :)
Radoslaw R.

Radoslaw R. Senior Mechanical
Design Engineer ☞
Project Manager ☞
Oi...

Temat: A co na komary?

Ja nie biorę ze soba nic, na miejscu kupię. Na Tajlandię wystarczy taki z DEET 50%, 100% to chyba lekka przesada jak na plażowanie.
Aneta Buda

Aneta Buda
Controlling,Reportin
g

Temat: A co na komary?

ja używałam wymieniany już wcześniej Sketolene, cena równowartość kilku zlotych do nabycia na miejscu w 7-eleven :-) niezbyt atrakcyjnie pachnie (eukaliptusem), ale na szczęście nie podrażnia skóry,a mam skłonność do alergii
zadziwiająco skuteczny - komary zarówno w Tajlandii jak i Kambodży zmykaly gdzie pieprz rośnie ;-)
Małgorzata P.

Małgorzata P. Specjalista ds.
jakości

Temat: A co na komary?

ja też polecam sketolene, wersja zolta ma deet 20%, co zupełnie wystarczy. Moim zdaniem zapach trawy cytrynowej -nie eukaliptusa- jest zaletą i wiele osób woli ten, niż jakieś przywiezione z Polski, które też na ogół działają.

Temat: A co na komary?

Bardzo dziękuję! Postawię na Sketolene i 7 Eleven:)
Daniel Elikowski

Daniel Elikowski
ดูดู่ดู้ดูเธอทำทำไมถ
ึงทำกับฉันได้

Temat: A co na komary?

a ja polecam witamine B polykac

kupic cos do psikania w 7 11

muggae kiedys uzywalem ale z doswiadczenia - to nadaje sie bardziej do picia niz na komary

autan w sprayu dziala b dobrze

chang beer tez dziala ... po 3 nie czuje sie ugryzien
Aga Z.

Aga Z. N I nieruchomości

Temat: A co na komary?

Daniel Elikowski:
muggae kiedys uzywalem ale z doswiadczenia - to nadaje sie bardziej do picia niz na komary
Czyli praktyczna w dobie kryzysu ;) Można kupić ją w PL?
edit.już wiem, że można :]
chang beer tez dziala ... po 3 nie czuje sie ugryzien
Gorzej ze skutkami i po chang beer i po ukąszeniach ;DAga Z. edytował(a) ten post dnia 21.10.09 o godzinie 11:16
Elwira Urbańczyk

Elwira Urbańczyk Główny Specjalista

Temat: A co na komary?

chcę zakupić przed wyjazdem do Taj Muggę (aby mieć od razu coś ze sobą), a na miejscu Sketolene, zastanawiam się z jakim stężeniem DEET powinnam zakupić te środki? Mugga ma albo 20% albo 50% (100% mnie nie interesuje) nie wiem czy 20% wystarczy myślałam raczej o 30% ale takiego nie ma :( jak sądzicie?? to samo Sketalone.
Kanya Krongboon

Kanya Krongboon www.massagethai.info
kurs masaz tajski,
indonezyjski, ste...

Temat: A co na komary?

Elwira Urbańczyk:
nie wiem czy 20% wystarczy myślałam raczej o 30% ale takiego nie ma :( jak sądzicie?? to samo Sketalone.

kup 4 butelek 50% muggi i 5 butelek 20% skelatonu, zmieszaj je, a nastepnie rozlej do tych samych butelek. Wyjdzie ci okolo 30%, a do tego 50% wieksza szansa, ze ktorys ze skladnikow bedzie odstraszal komary.

przy okazji wez jasne ubrania (dlugie, luzne), zeby chronic skore przed komarami i przed nadmiarem slonca. Przynajmniej tak to robia w th od zarania dziejow
Elwira Urbańczyk

Elwira Urbańczyk Główny Specjalista

Temat: A co na komary?

:)

czy ktoś ma jeszcze jakieś rady?
Anna J.

Anna J. Aktualnie otwarta
na nowe wyzwania :)

konto usunięte

Temat: A co na komary?

Mugga przed i mugga po i wystarczy w azji
nie ma konieczności kupowania innych specyfików

sprawdzone -:)
Kanya Krongboon

Kanya Krongboon www.massagethai.info
kurs masaz tajski,
indonezyjski, ste...

Temat: A co na komary?

Paweł A.:
Mugga przed i mugga po i wystarczy w azji
nie ma konieczności kupowania innych specyfików

daniel sie z toba nie zgadza, jest jeszcze piwo.
Daniel Elikowski:
muggae kiedys uzywalem ale z doswiadczenia - to nadaje sie bardziej do picia niz na komary
chang beer tez dziala ... po 3 nie czuje sie ugryzien

problem w tym, ze nie ma uniwersalnego srodka na komary. Nie znam sie na komarach, ale jest ich kilkadziesiat rodzajow i jeden odstraszajacy preparat nie bedzie dzialal na wszystkie.

dlatego warto stosowac kilka roznych preparatow i sposobow ochrony, czyli traktowac zagadnienie kompleksowo.

sa odstraszacze elektroniczne (emituja mikrofale nieprzyjemne dla owadow) i zapachowe. Stosuje sie je w pomieszczeniach, wlaczajac do kontaktu elektrycznego.

pry okazji - kosmetyki zapachowe, np perfumy, przyciagaja owady
Elwira Urbańczyk

Elwira Urbańczyk Główny Specjalista

Temat: A co na komary?

Paweł A.:
Mugga przed i mugga po i wystarczy w azji
nie ma konieczności kupowania innych specyfików

sprawdzone -:)

A z jakim stężeniem DEET używałes Muggi?
Elwira Urbańczyk

Elwira Urbańczyk Główny Specjalista

Temat: A co na komary?

Aha i zapomnialam dodać że mnie komary niestety lubią jeść:(
Ale z 2 strony mam skłonnośc do uczulen..Elwira Urbańczyk edytował(a) ten post dnia 29.08.11 o godzinie 18:04

Następna dyskusja:

muchy czy komary?




Wyślij zaproszenie do