Stwórz profil

Musisz wpisać swoje imię
Musisz wpisać swoje nazwisko
Musisz wpisać poprawny e-mail
Musisz wpisać hasło (min. 8 znaków)
Musisz zaakceptować regulamin

Mateusz Szczecinski -, Fundacja Projekt
Łódź

Temat: Światowy zjazd ekonomistów we Wrocławiu

Fundacja "Projekt Łódź" poleca uczestnictwo w Światowej Konferencji Wolności Gospodarczej, która odbędzie się w dniach 30 września - 2 października 2009 we Wrocławiu. Tegoroczny temat przewodni konferencji ‑ "Wolność gospodarcza w czasach kryzysów" - nawiązuje zarówno do bieżącej sytuacji gospodarczej na świecie, jak i do historycznych doświadczeń różnych krajów, w tym Polski i naszych sąsiadów.

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym corocznie przez Fraser Institute z kanadyjskiego Vancouver, we współpracy z siecią niezależnych instytutów z ponad 70 krajów (Economic Freedom Network of the World). Każdego roku odbywa się w innym kraju; w ostatnich latach ekonomistów zajmujących się tematyką wolności gospodarczej i jej mierzeniem gościły Brazylia, Czarnogóra, Kostaryka i Oman. Tegoroczna konferencja organizowana jest w Polsce przez Centrum im. Adama Smitha i zbiega się z obchodami 20-lecia działalności tej instytucji. Dokładny program wystąpień i prelegentów poznamy pod koniec sierpnia.

Głównymi autorami dorocznego raportu o wolności gospodarczej świata są dwaj ekonomiści amerykańscy - James Gwartney (b. główny ekonomista Połączonego Komitetu Ekonomicznego Kongresu USA) i Robert Lawson, zaś wśród uczestników poprzednich zjazdów można znaleźć tak ciekawe osobowości, jak peruwiański pisarz i polityk Mario Vargas Llosa czy niedawno zmarły gigant ekonomii i współtwórca idei mierzenia poziomu wolności gospodarczej, Milton Friedman. Kogo będziemy gościć w stolicy Dolnego Śląska, okaże się we wrześniu, kiedy poznamy pełną listę uczestników.



Więcej na temat możliwości uczestnictwa:
www.smith.org.pl
www.facebook.com

O konferencjach EFN:

http://www.freetheworld.com/



Dodatkowe informacje:

Monika Osinkowska

501464 590

m.osinkowska@mmt.net.pl

GG 3379117Mateusz Szczecinski edytował(a) ten post dnia 10.09.09 o godzinie 11:34
10.09.2009, 11:34



Wyślij zaproszenie do