Karol Matuszczak

Karol Matuszczak Trener, Menadżer
sportowy,

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Po przeczytaniu książki "7 nawyków skutecznego działania" rozpocząłem zmieniać swoje życie inaczej je postrzegać.
Dopiero jednak książka "Obudź w sobie olbrzyma" dała mi niesamowitego kopa do działania i ten stan utrzymuje do dzisiaj.
Książkę zresztą także czytam wielokrotnie w ciągu dnia.
Ostatnio na allegro zakupiłem Nieograniczoną moc, jestem ciekawy jak ta książka wypadnie w porównaniu do olbrzymich kroków.


Pozdrawiam


Karol M

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Rownież książka bardzo mi sie podoba...potrafi dać jak to mówisz kopa w dupę który sprawi ze zycie nie bedzie takim jakim jest lecz takim jakie je postrzegamy ...najlepiej postrzegać je oczywiście pozytywnie
Ewa Stępień

Ewa Stępień Prawnik,"Świat
należy do ludzi,
którzy mają odwagę
marzyć...

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

To jedna z moich pierwszych przeczytanych książek motywacyjnych, o nieograniczonych możliwościach człowieka, jego umysłu o osiągnięciu tego czego się chce. Książka prosto napisana, przebija przez nią entuzjazm i prawdziwość autora - praktyka. Zafascynowała mnie i zmotywowała od razu do działania.Czytałam też małą książeczkę dalszą część "Olbrzymie kroki" 365 lekcji samodoskonalenia oraz "Listy od przyjaciela"
Olgierd Swida

Olgierd Swida Executive Coach and
Leadership
Consultant

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

polecam także taśmy/CD Tony Robbinsa m.in "Personal Power II" lub "Getting the Edge" .... też dają dodatkowego "kopa" .
No i oczywiście seminarium UPW jest "best of all" ..... najbliższe w lutym w Londynie
Ewa Stępień

Ewa Stępień Prawnik,"Świat
należy do ludzi,
którzy mają odwagę
marzyć...

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Wybierasz się do Londynu? To musi być pałer, weszłam na stronę Robbinsa w języku polskim, ale pozytywna energia aż nie można się oderwać od niej. Byłeś może u Mariusza Szuby na szkoleniu? Podejrzewam, że płyty CD i taśmy Robbinsa są w języku angielskim prawda?
Pozdrawiam
Ewa S.

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Polecam również cd "Life with Passion" oraz "Lesson in Mastery" są genialnym uzupełnieniem książek A. Robbinsa.
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Witajcie,
uwielbiam czytac i sluchac Robbinsa. Personal Power kupilem 15 lat temu i wiele mi pomoglo :) niestety uzywalem w 10 % :)
Ostatnio przeczytalem Obudz w sobie olbrzyma, po raz 10 i chyba w koncu zatrybilo :) (rzucilem palenie, nie pije alkoholu, wyrzezbilem cialo, planuje i realizuje cele jeden po drugim, zdrowo sie odzywiam i jestem poprostu szczesliwy :) )
Szukam Listow do przyjaciela, bylem w wydawnictwie Studio Emka, ale mile Panie powiedzialy, ze na razie nie wznowia nakladu.
Olbrzymie Kroki pare dni temu zostaly dodrukowane, ale troche sie zawiodlem, gdyz to nic innego jak Obudz w sobie olbrzyma.

Polecam Get The Edge, no i zielone napoje ;)

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

jutro dotrze do mnie Obudz w sobie olbrzyma, kupilam na Allegro
Nie moge sie doczekac :-)
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Fajnie, zazdroszczę pierwszego razu ;)
Według mnie jedna z najlepszych ksiażek (chyba nawet najlepsza z tej dziedziny), choć ostatnio odkrywam fajne klasyki z lat 30stych autorstwa Napoleon Hilla, Dale Carnegiego, czy Franka Bettgera, które stanowiły inspiracje dla Robbinsa.

Następny w kolejce jest Bandler.

Szukam fajnej książki o celach, jeśli znacie to zarzucice jakieś tytuły proszę.

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Kuba Puchajda:
Fajnie, zazdroszczę pierwszego razu ;)
Według mnie jedna z najlepszych ksiażek (chyba nawet najlepsza z tej dziedziny), choć ostatnio odkrywam fajne klasyki z lat 30stych autorstwa Napoleon Hilla, Dale Carnegiego, czy Franka Bettgera, które stanowiły inspiracje dla Robbinsa.
Na mnie ta książka nie zrobiła wrażenia, ale pewnie dlatego, że... jej nie przeczytałem. Wypożyczyłem ze szkolnej biblioteki ze 2 lata temu (żeby nie było - dawno oddałem) i zacząłem czytać. W tamtych czasach nie interesowałem się aż tak mocno rozwojem osobistym i nie lubiłem takich grubych książek.
Przeczytałem kilkadziesiąt stron i na tym się skończyło. Teraz zobaczyłem w Empiku i kupiłem od razu. Jak tylko skończę te 3 książki co je czytam jednocześnie, bo się nie mogę zdecydować co ważniejsze to zaczynam czytać Robbinsa.
Następny w kolejce jest Bandler.
Naprawdę warto. Może Ci się jeszcze bardziej spodobać niż Robbins. Szczególnie polecam 2 tytuły dostępne na polskim rynku w naszym rodzimym języku:
Alchemia manipulacji
Umysł jak wreszcie z niego korzystać
Jeżeli nie jesteś fanem Bandlera czy też NLP nie jest Twoją pasją to myślę, że to wystarczy.
Szukam fajnej książki o celach, jeśli znacie to zarzucice jakieś tytuły proszę.
Rozdział V z książki pt. NLP. Nowa technika osiągania sukcesów Niestety chwilowo niedostępna, więc możesz też ściągnąć stąd. Bardzo dobre ćwiczenia są. Jeżeli chodzi o cele to nic innego nie było mi potrzebne.
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Dzięki Mariusz, e-booka sciągnąłem :)
Alchemię maniupulacji kupiłem parę dni temu i w przyszłym tygodniu przeczytam.
Nie trafiłem przynajmniej na razie na dobrą książkę o NLP, ponoć Bandler to guru w tej dziedzinie, wiec jestem ciekaw, ale najpierw muszę "przebrnąć" przez Winning Jacka Welscha.

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Kuba Puchajda:
Dzięki Mariusz, e-booka sciągnąłem :)
Jak się będzie dało to kup. Tak zrobiłem, bo warto. Jak wszyscy będziemy ściągać tylko to pisać przestaną. Dałem linka, żebyś się wcześniej mógł zapoznać z tym. Książka jest jedną z droższym pozycji o NLP a polskim rynku, ale i tak warto.
Alchemię maniupulacji kupiłem parę dni temu i w przyszłym tygodniu przeczytam.
Przeczytaj jak najszybciej. U mnie zupełnie zmieniła spojrzenie na świat i podejście do ludzi. Naprawdę można z niej dużo wyciągnąć.
Nie trafiłem przynajmniej na razie na dobrą książkę o NLP, ponoć Bandler to guru w tej dziedzinie, wiec jestem ciekaw.
Ciekaw jestem jakie książki o NLP już czytałeś. Bandler napisał bardzo dużo mądrych i ciekawych książek, ale na polski przetłumaczono kilka. Z tych kilku według mnie te 2 są absolutnie najlepsze. Oprócz Alchemii manipulacji jeszcze Umysł jak wreszcie z niego korzystać. Wszystkie obecne książki o rozwoju osobistym wykorzystujące NLP bazują właśnie na wiedzy tam zawartej. Jeżeli lubisz sięgać do źródła to przeczytaj zwłaszcza, że książka specjalnie obszerna nie jest.
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Z lekkim opóźnieniem, ale przeczytałem Alchemię manipulacji i ... nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak np. Obudz w sobie olbrzyma, ale dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy (tj. dostosowywanie tempa mówienia, powtarzanie w celu uzyskania "tak", ton głosu) oraz odświeżyłem pare, które już znałem.
Zaczynam ćwiczyć w praktyce w celu utrwalenia ;)

Paru elemetów nie do końca zrozumiałem :(
No może nawet więcej nż paru ;)

Mariusz, wytłumacz proszę w trzech zdaniach kotwiczenie...
Jak dla idioty, bo niestety jestem nlpoidiotą, ciężko wchodzi, ale się nie poddaję ;)

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Kuba Puchajda:
Mariusz, wytłumacz proszę w trzech zdaniach kotwiczenie...
KOTWICZENIE (ang. anchoring) - powiązanie jakiejś informacji sensorycznej, czyli kotwicy (np.: obraz, dźwięk, dotyk, zapach, smak) ze stanem emocjonalnym odczuwalnym w chwili oddziaływania tej informacji.

Przykład:
* piosenka z dzieciństwa - wystarczy, że USŁYSZYSZ, a już czujesz się jak wtedy gdy miałeś 5 lat. Twoje ciało jest takie jak było tzn. nie stałeś się fizycznie młodszy, tylko dźwięk (kotwica) wywołał odpowiednie odczucia (stan emocjonalny).

Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Jak dla idioty, bo niestety jestem nlpoidiotą, ciężko wchodzi, ale się nie poddaję ;)
Zapewniam Cię, że warto przeczytać nawet kilkanaście książek aby zrozumieć i nauczyć się stosować kotwice. Choć nie ma takiej konieczności. Zrozumienie tego nie zajmie Ci dużo czasu... a korzyści są ogromne. Zastosowania znajdziesz w każdej dziedzinie życia. A co najgorsze - brak wiedzy na temat kotwic może spowodować, że będziesz zakładał kotwice, które będę Ci szkodziły.

Przykłady (myślę, że to Cię zainspiruje to zrozumienia kotwiczenia):
* wyobraź sobie, że pracujesz w jednym dziale z kolegą. Jest Was tylko dwóch. W każdej firmie czy pracy są sukcesy i porażki. Zawsze, kiedy zrobicie coś ponad plan Twój kolega prawie frunie do Waszego szefa o tym zakomunikować. Czasem coś się nie uda i wtedy udaje, że jest zajęty i prosi o zgłoszenie tego faktu Ciebie. Nie masz nic przeciwko. A co tam podejrzanego.
W tym momencie szef ma założoną kotwicę. Tak! Osoba też może być kotwicą. Widok Twojego kolegi wywołuje w nim stan jaki zazwyczaj powoduje sukces, a do tego rozluźnienie. Twój widok powoduje zdenerwowanie i od razu skoki ciśnienia.
Teraz jeden po drugim (nie ważne w jakiej kolejności) idziecie prosić o ten sam dzień urlopu. Dostać może tylko jeden. Jak myślisz... Kto będzie tym szczęśliwym?
* wyobraź sobie, że ukochana dla Ciebie osoba spotyka się z Tobą pewnego dnia i widzisz, że czuje się bardzo źle. Chcesz jej jakoś pomóc i ją pocieszyć. Siadasz obok i obejmujesz. Tak jak zazwyczaj tego nie robisz. Po rozmowie dowiadujesz się się chodziło o błahą sprawę. Wszystko wraca do normy.
Kiedyś np.: w kinie czy podczas kolacji obejmujesz ją w taki sposób jak wtedy i nie rozumiesz dlaczego w jednej chwili przestała być uśmiechnięta i zadowolona, a zaczęła nagle być smutna i jak by była tam z konieczności.
Jak myślisz... Co zadziałało i jak można sobie z tym poradzić?Mariusz Gabler edytował(a) ten post dnia 06.01.08 o godzinie 18:41

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Kuba Puchajda:
Jak dla idioty, bo niestety jestem nlpoidiotą, ciężko wchodzi, ale się nie poddaję ;)

Antony R. myślę, żeby nie użył zwrotu "jestem nlpoidiotą". SIŁA SŁÓW !! Jakich słów używasz tam podążą Twoja koncentracja. Propozycja to skoczyć do pierwszej lepiej wyposażonej księgarni z kilkunastoma pozycjami o NLP i przeczytać różne definicje 'kotwiczenia' z każdej z książek. Fajna metoda, kilka razy tak uczyniłem:)

Pozdrawiam
JZ
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Dzięki za odpowiedzi.
Jarku, pewnie Tony by tak nie powiedział, aczkolwiek specjalnie użyłem lajtowej wersji, gdyż chciałem nazwać się duuużo gorzej ;)
Mariusz, może kupię te DVD... najpierw jednak ide (jesli są jeszcze miejsca, wysłałem mail i czekam na odpowiedż) na szkolenie Steva Jonesa w Warszawie.
Na szkoleniu zawsze możesz zadawać pytanie, dvd Ci nie odpowie ;)
Jeśli chodzi o wydatek paru tys. za szkolenie Grzesiaka, to na dzień dzisiejszy wolałbym pojechać na Robbinsa.
Od jutra zaczynam lekturę The Secret :)
Olgierd Swida

Olgierd Swida Executive Coach and
Leadership
Consultant

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Od jutra zaczynam lekturę The Secret :)
Bardzo polecam. Także film robi wrażenie!

konto usunięte

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

Kuba Puchajda:
Mariusz, może kupię te DVD... najpierw jednak ide (jesli są jeszcze miejsca, wysłałem mail i czekam na odpowiedż) na szkolenie Steva Jonesa w Warszawie.
Akurat to co prowadzi Steve nie jest mi potrzebne. Generalnie na Praktyku się nauczyłem tego co mi potrzeba, a nie pracuje w sprzedaży, żeby mi było niezbędne to czego Steve będzie uczył.
Na szkoleniu zawsze możesz zadawać pytanie, dvd Ci nie odpowie ;)
Zdecydowanie masz rację. Są fora, ale dobrego trenera z którym masz kontakt trudno czymś zastąpić. Poza tym akurat Steve na tym szkoleniu ujął w programie kotwiczenie i wiele innych przdatnych rzeczy, więc powinieneś być usatysfakcjonowany.
Jeśli chodzi o wydatek paru tys. za szkolenie Grzesiaka, to na dzień dzisiejszy wolałbym pojechać na Robbinsa.
Miałem to szczęście, że kolega akurat miał cały zestaw, więc nie musiałem wydawać 1 500 zł, żeby przejrzeć. Gdybym miał kupić to bym wolał iść na Praktyka - tak jak wpisałem w tej cenie miałem 7 dni szkolenia i kontakt z 2 trenerami, którzy na bieżąco odpowiadali na pytania.
Poza tym w Warszawie działa Klub NLP Polska gdzie możesz uczestniczyć w szkoleniu za kilkadziesiąt złotych, czyli prawie bezpłatnie.
A do Robbinsa na razie nie pojadę chociaż też kiedyś bardzo chętnie.
Od jutra zaczynam lekturę The Secret :)
Oglądałem film i mi wystarczy. Na prawdę warto. Nie widzę jednak sensu czytania książki skoro mogę sobie film ponownie obejrzeć.

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

A jak długi jest film The Secret bo znalazłem na YouTube pierwsze 20 minut ?
http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8

A tak wracając do tematu to przeczytałem mniej więcej w 4/5 książki "Obudź w.." i jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiele poprzednich książek jakie przeczytałem opisywały jako realizować cele, jak kreować swoje życie. Jednak książka Tony`ego i te wszystkie ćwiczenia dają niesamowitego kopa! Ta książka to dobra inwestycja
Kuba Puchajda

Kuba Puchajda www.puchajda.pl

Temat: Obudź w sobie olbrzyma

film trwa ok. 1,5h. Podobno, bo nie widzałem jeszcze :)
A co do Obudz... to najlepsza książka o zmianach. Na świecie. W historii ;) Polska wersja nie jest niestety najlepsza, ale i tak czyta się super, nieprawdaż?
Na mnie Robbins działa BARDZO motywująco, szczególnie jak go słucham lub oglądam.

Następna dyskusja:

system nadrzedny "obudz w s...




Wyślij zaproszenie do