Agnieszka Haponik

Agnieszka Haponik Dyrektor Marketingu,
LeasingTeam Group

Temat: Najlepsze warunki pracy na świecie! Jakie?

Oto lista elementów wpływających na zadowolenia pracowników z warunków pracy. W nawiasach podana jest średnia ocena, jaką otrzymał konkretny element wśród badanych (skala od 1 do 6). A co jest najważniejsze dla Was? Zgadzacie się z tym rankingiem? A może byście go całkowicie przetasowali? Jak wg Was pracodawcy spełniają te wymogi? Czy od czasu badania coś się zmieniło?
(5,1) Odpowiednie oświetlenie
(5,1) Dostęp do wody do picia
(5,0) Odpowiednią temperaturę w miejscu pracy
(5,0) Dostęp do gorącej wody do przygotowania herbaty lub kawy(4,9) Zapewniona czystość w miejscu pracy
(4,9) Wygodne miejsce do siedzenia
(4,9) Odpowiednią ilość miejsca do pracy przestrzeń na stanowisku pracy
(4,8) Niski poziom hałasu w miejscu pracy
(4,8) Odpowiednia wentylacja
(4,7) Odpowiednią odległość od monitora
(4,4) Odpowiednie miejsce do przygotowania i zjedzenia posiłku(4,1) To, że pracodawca zapewnia kawę i herbatę
(3,1) Miejsce, w którym można kupić i zjeść posiłki (stołówka)(2,8) Posiłki opłacane przez pracodawcę
(2,7) To, że pracodawca zapewnia możliwość zakupu kanapek

(Na podstawie badania "Postrzeganie warunków pracy w polskich firmach" dla Sigma International, próba: 400 pracowników, 400 pracodawców. Marzec 2006.)

konto usunięte

Temat: Najlepsze warunki pracy na świecie! Jakie?

Myślę, że oprócz rzeczy wyżej wymieniowych,( które są bardzo ważne i myślę, że bez ich zapewnienia nie da się wydajnie pracować) to dodatkowo również atmosfera w pracy nie jest bez znaczenia.
Cały dzień pracujemy w ściślej grupie, w której zależymy od siebie nawzajem. Organizacja pracy, wymaga od nas nieustannego uświadamiania sobie oraz zaakceptowania owego współistnienia. Co nie jest czasem łatwe, zwarzywszy, że zachodzi ono miedzy ludźmi, którzy wcześniej się nie znali i wcale nie wybrali siebie. Dlatego wszyscy powinni dbać o tą atmosferę. Często w pracy spędzamy prawie cały dzień, i ważnym jest abyśmy czuli się dobrze w miejscu w którym jesteśmy i z ludźmi z którymi pracujemy. W dużej mierze zależy to od nas samych!
Agnieszka Haponik

Agnieszka Haponik Dyrektor Marketingu,
LeasingTeam Group

Temat: Najlepsze warunki pracy na świecie! Jakie?

Dobra atmosfera w pracy jest wg mnie podstawą, jednak często pracodawca nie ma na nią większego wpływu. Tworzą ją bowiem wszyscy pracownicy. Wyobraźcie sobie jednak, że pracowałam kiedyś w firmie, gdzie nie było tak podstawowych rzeczy jak: kawa, herbata, a nawet woda. Mieliśmy jedynie dostęp do wody z kranu i czajnika. Wszyscy więc codziennie nosili wodę w butelkach i mieli w szafkach własną herbatę i kawę. To był dopiero horror! Na szczęście krótko tam pracowałam. :)

Zetknęliście się kiedyś z taką sytuacją? Jak to wygląda w Waszym miejscu pracy?

konto usunięte

Temat: Najlepsze warunki pracy na świecie! Jakie?

Agnieszka Haponik:
Dobra atmosfera w pracy jest wg mnie podstawą, jednak często pracodawca nie ma na nią większego wpływu. Tworzą ją bowiem wszyscy pracownicy. Wyobraźcie sobie jednak, że pracowałam kiedyś w firmie, gdzie nie było tak podstawowych rzeczy jak: kawa, herbata, a nawet woda. Mieliśmy jedynie dostęp do wody z kranu i czajnika. Wszyscy więc codziennie nosili wodę w butelkach i mieli w szafkach własną herbatę i kawę. To był dopiero horror! Na szczęście krótko tam pracowałam. :)

Zetknęliście się kiedyś z taką sytuacją? Jak to wygląda w Waszym miejscu pracy?

JA Z KOLEI NIGDY NIE PRACOWAŁAM W MIEJSCU, W KTÓRYM PRACODAWCA ZAPEWNIAŁ KAWĘ CZY HERBATĘ... ZA TO MIAŁAM KONTAKT Z TAKIM SZEFEM, KTÓRY MIAŁ CAŁĄ PÓŁKĘ KUBKÓW, A JAK ZOBACZYŁ, ŻE KTÓRYŚ Z PRACOWNIKÓW Z NICH KORZYSTA TO OD RAZU NACZYNIA DO SWOJEGO POKOJU PRZENIÓSŁ. Zaznaczam, że w szafce było blisko 10 kubeczków, a nikt z nowych pracowników nie został poinformowany, że i kubeczki należy sobie samemu zapewnić.

Teraz to dla mnie norma... Nowe miejsce pracy: własna kawa, herbata, cukier i KUBEK OBLIGATORYJNIE :-)



Wyślij zaproszenie do