Artur Król

Profil nieaktywny, proszę o kontakt mailowy. Psycholog, trener Beyond NLP, coach: specjalizacja nieśmiałość i odkochanie

Wypowiedzi

  • Artur Król
    Wpis na grupie Rozwój osobisty z NLP w temacie Być jak Tony Robbins, a studia...
    15.06.2015, 23:07

    Tony Robbins nie jest trenerem - jest mówcą motywacyjnym. Zupełnie inna branża (i duuużo mniej skuteczna dla klientów ,a dokładniej, zupełnie nieskuteczna).

    To powiedziawszy, zdecydowanie psychologia - powinna dać solidniejsze podstawy merytoryczne i pozwolić Ci lepiej zrozumieć temat, daje też lepsze alternatywy jeśli by Ci się odwidziało po drodze - co jest bardzo prawdopodobne.

  • Artur Król
    Wpis na grupie RODZICE I DZIECI w temacie Szczepionka zaraz po urodzeniu - okaleczenie Dziecka na...
    8.06.2015, 17:57

    Ciekawych rzeczy się dowiaduję... Np. że moja żona zajmuje się lub zajmowała dziećmi autystycznymi... Muszę jej o tym powiedzieć, będzie to dla niej duże odkrycie :D

  • Artur Król
    Wpis na grupie Jak zapewnić zdrowy rozwój osobisty w temacie Rozwijaj się zdrowo dzięki Beyond NLP
    15.01.2015, 14:04

    Adam, to nie kwestia cudów, tylko odpowiedniego przeprowadzenia szkolenia. Z akcentem na szkolenie - bo z tego co wiem, jest to jedyny Praktyk na rynku Polskim prowadzony faktycznie w formie szkolenia, a nie seminarium motywacyjnego. Mała grupa (max 12 osób), trener w roli osoby wspierającej rozwój uczestników, a nie gwiazdy i wykładowcy, oraz cały szereg narzędzi wspomagających opanowanie i zrozumienie poznawanych metod oraz wdrożenie ich w życie po szkoleniu - to wszystko sprawia, że bez problemów postawiłbym reprezentacyjną* próbę moich kursantów wobec takiej reprezentacyjnej próby praktyków dowolnego innego kursu Praktyka na naszym rynku i wiedziałbym, że będą po prostu lepsi i skuteczniejsi :)
    *Reprezentacyjną w rozumieniu naukowo-statystycznym, tzn. odpowiednio liczną by dało się wyciągnąć trafne wnioski.

    To powiedziawszy, zgadzam się z tym, że lepszym rozwiązaniem byłby zestaw 3 weekendów niż 9 dni pod rząd. A w ogóle, to najchętniej robiłbym 12 dni po 6h zamiast 9 dni po 8h, bo proces nauki w takim układzie byłby jeszcze lepszy. Niestety, tu muszę iść na kompromis z rynkiem i oczekiwaniami kursantów, którzy nie zawsze są w stanie np. przylatywać do Polski wielokrotnie na oddzielne zjazdy.

  • Artur Król
    Wpis na grupie Sceptycyzm i racjonalne myślenie w temacie Arturze a co myslisz o
    3.10.2014, 15:42

    Nie znam gościa w ogóle.

  • Artur Król
    Wpis na grupie Sceptycyzm i racjonalne myślenie w temacie Czy zwierzęta myślą?
    16.09.2014, 17:05

    Andrzej K.:
    Rozumiem, że nie chciało Ci się już dojść do źródeł tych publikacji. Ciekawe, czy je także uznasz za niezbyt wiarygodne[0].

    No właśnie dotarłem. I nihil novi sub sole plus nie wychodzi z nich bynajmniej to, co NBC próbuje przypisać ;)
    To dlaczego nie potrafimy jeszcze tworzyć "sztucznych" mrówek?

    Jak to nie? Realistycznych symulacji mrowiska masz pół tony.

    Chyba, że chcesz tworzyć fizyczna mrówkę, mechaniczną ale spełniającą takie same funkcje co organiczna. Jeśli tak, to sorry, ale to chybiony argument - od zrozumienia dokładnie jak działa serce do stworzenia sztucznego serca był ładny kawałek drogi ze względu na bariery techniczne i nie tylko. Zrozumienie czegoś nie oznacza możliwości replikacji, chyba, że jesteś wszechmocny - a tego nam brakuje.
    Owszem, być może i prawdą jest, że wszelkie "myślenie", także ludzkie, jest jedynie wynikiem działania algorytmów, ale daleko nam jeszcze do stworzenia sztucznego mózgu.

    J.W.
    Wydaje się także, że architektura mózgów istot żywych oparta na biologicznych sieciach neuronowych jest o wiele bardziej zaawansowana technologicznie niż nam się wydawało i być może jest celowo zaprogramowana przez nieznane inteligentne źródło.

    A być może przez nieznane różowe krasnoludki mieszkające w mojej skarpetce... Narkotyzują się zapachem, wiesz i w natchnieniu projektują mózgi istot żywych ;)

  • Artur Król
    Wpis na grupie Sceptycyzm i racjonalne myślenie w temacie Czy zwierzęta myślą?
    10.09.2014, 23:20

    Andrzej K.:
    Tak można było podchodzić do tematu 40 lat temu. Niestety coraz więcej nowych badań potwierdza, że po pierwsze wielkość mózgu nie gra aż tak wielkiej roli, a po drugie, organizmy które były uważane niegdyś za prymitywne, jak choćby insekty, dziś okazuje się, że potrafią między innymi liczyć, czy też rozpoznawać ludzkie twarze. Ta wiedza pozwoli nam już wkrótce budować bardziej złożone nanokomputery.

    http://www.nbcnews.com/id/33974286/ns/technology_and_s...

    Proponuję jednak sięgać po nieco lepsze źródła niż nbcnews ;) Żadne ze zjawisk opisanych w artykule nie wymaga specjalnie złożonych mózgów - społeczne relacje mrówek koduje prosta kombinacja kilku hormonów, a reakcje na różne wzorce wizualne jest podstawą organizacji widzenia w ogóle, wiec z neurologicznego punktu widzenia nie ma tam niczego szokującego czy nie-prymitywnego :)

  • Artur Król
    Wpis na grupie NLP Events w temacie Tony Robbins w Polsce

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy NLP Events

  • Artur Król
  • Artur Król
    Wpis na grupie Sceptycyzm i racjonalne myślenie w temacie Czy zwierzęta myślą?
    30.08.2014, 23:02

    Paweł, ależ emocje zdecydowanie tak. Tylko emocje to jeszcze nie myślenie ani nie świadomość.

  • Artur Król
    Wpis na grupie Rozwój osobisty z NLP w temacie który Mistrz NLP?
    24.08.2014, 18:53

    Polecam: NLPt (neurolingwistyczna psychoterapia), ew. zapraszam do siebie na Beyond NLP (ale ze względu na format - faktyczne szkolenie, z wieloma zmienionymi podejściami, wymogiem jest też udział w praktyku - choć fakt, że pakiet praktyk-master jest w bardzo przystępnej cenie).

    Nie polecam: wszystkich "eventowych" Masterów, opartych na one-man-show mówcy (błędnie nazywanego tutaj trenerem). Dają zabawę (jak dobrze pójdzie), ale już niestety nie umiejętności.

  • Artur Król
    Wpis na grupie Sceptycyzm i racjonalne myślenie w temacie Czy zwierzęta myślą?
    24.08.2014, 18:51

    Błędne równanie - myśli są jedną z wielu różnych aktywności mózgu (nie będącego tożsamym z umysłem) oraz jedna z wielu aktywności umysłu (będącego efektem działania mózgu). Zwierzęta mają mózgi, tak. Czy mają umysły - to już jest bardziej dyskusyjne. Myśli, w naszym rozumieniu, nie mają niemal na pewno, bo do myśli potrzebujesz werbalizacji, bez niej masz swego rodzaju fugę (patrz doświadczenia głuchoniemych, którzy dopiero w dorosłości nauczyli się pierwszego języka, migowego i ich wspomnienia z tego długiego okresu prewerbalnego). Nie przeszkadza to w śnieniu - nie potrzebujesz świadomości ani myślenia by śnić.

    Jeszcze innym mieszaniem pojęć jest "mózg", lub "umysł", a "organ intelektualny" - do organu intelektualnego to potrzebujesz już stricte rozwinietych płatów czołowych, tymczasem dżdżownica ledwo ma w ogóle OUN.

  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    • 1.07.2014, 17:29
  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    Dla niektórych truizm. Dla innych wielkie odkrycie. http://blog.krolartur.com/jak-prawidlowo-udzielac-feed...
    • 21.06.2014, 22:32
  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    Miedzy młotem a kowadlem, czyli jak działa podwójne wiązanie http://blog.krolartur.com/podwojne-wiazanie-w-komunika...
    • 15.06.2014, 16:13
  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    • 8.06.2014, 20:12
  • Artur Król
    Wpis na grupie Trenerzy Biznesu/Szkolenia "miękkie" w temacie Zawód trener - podjęcie decyzji o nowym zawodzie
    7.06.2014, 18:44

    Adrian T.:
    Krótko:
    "trener biznesu" - żeby uczyć kogoś "biznesu" (to cholernie szerokie pojęcie) powinien (przynajmniej dla mnie mieć doświadczenie PRAKTYCZNE. Owszem - poparte mocną wiedzą teoretyczną, ale bez praktyki ani rusz. Bo samo pojęcie" biznes" to bardzo praktyczna dziedzina. To jest poligon, z prawdziwymi zabitymi, ostrą amunicją.

    Kocham to, jak cudownie przewidywalne jest to, że osoby postulujące konieczność praktyki u trenera biznesu będą miały DSP "Biznes to wojna". Nie dość, że mają, to jeszcze tak silny, że wręcz wycieka z każdego ich zdania w temacie :)

  • Artur Król
    Wpis na grupie Hipnoza w temacie Jakie nagrania hipnotyczne wybrać?
    6.06.2014, 12:17

    Krzysiek, jeśli chodzi o dobre nagrania - Nick Kemp ma sensowne, choć pytanie też po co, bo ogólna skuteczność nagrań jest mizerna.

  • Artur Król
    Wpis na grupie Hipnoza w temacie Jakie nagrania hipnotyczne wybrać?
    6.06.2014, 12:16

    Bartek, gdyby nie fakt, że podobną propagandę uprawiasz, kopiuj wklej, na kilku innych grupach, to może wyjaśnienie by przeszło ;)

    Do rozwoju osobistego nie polecam żadnych nagrań hipnotycznych, bo pasywne słuchanie nagrań ma z rozwojem tyle wspólnego, co nic.

  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    • 5.06.2014, 12:18
  • Artur Król
    Wpis na tablicy
    • 5.06.2014, 11:26

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do